Güncel

Aksaray’da baz istasyonu tepkisi

Baz istasyonlarına karşı tepki her yerde. Aksaray’da bir apartmanın çatısına kurulmak istenen baz istasyonu mahalleliler tarafından söküldü. Polis, baz istasyonunu kullanılmaz hale getiren halka saldırdı

Aksaray Ereğli Kapı Mahallesi’nde 5 yıllığına 80 bin lira karşılığında bir apartmanın çatısına kurulmak istenen baz istasyonuna halk büyük tepki gösterdi. Çocuklarının sağlıklarıyla oynatmayacaklarını söyleyen mahalleliler, ilk olarak baz istasyonunun kurulum çalışmasını yapmak için gelen işçilerin çalışmasını engelledi. Ardından, mahalleli baz istasyonunu sökmeye başladı.

Baz istasyonundan söktükleri kabloları çöpe atmak isteyen kadınlar, şirketin şikayeti üzerine gelen çevik kuvvet polislerini karşılarında buldu. Polisler ile kadınlar arasında uzun süre kablo mücadelesi sürdü. Kadınların çöp kutularına doğru yönelmeleri üzerine çevik kuvvet biber gazlarıyla mahalleliye saldırdı.

Çıkan arbede sonrasında işçiler, polis kordonunda baz istasyonunun yapımına yeniden başladı. Mahalle sakinleri ise baz istasyonuna izin vermeyeceklerini, gerekirse yine sökeceklerini söyleyerek apartmanın önünden ayrıldı.

 

Kaynak: sendika.org

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu